Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > Regioonide Komitee


EL Regioonide Komitee võttis vastu arvamuse Euroopa Komisjoni teatise osas transpordi tuleviku kohta. Arvamuse koostajaks oli Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni liige Väino Hallikmägi (Pärnu Linnavolikogu liige).
Print
04.12.2009
EL Regioonide Komitee võttis täna vastu arvamuse selle kohta, kuidas peaks kujundama Euroopa Liidus transpordiliike ning nende toimimiseks vajalikke võrgustikke tulevikus ning millised sotsiaalseid-, majanduslikke- ning keskkonnaaspekte tuleb sealjuures arvestada. Regioonide Komitee nimel koostas arvamuse komitee Eesti delegatsiooni liige Väino Hallikmägi.

PRESSITEADE
04.12.2009

EL Regioonide Komitee võttis vastu arvamuse Euroopa Komisjoni teatise osas transpordi tuleviku kohta. Arvamuse koostajaks oli Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni liige Väino Hallikmägi (Pärnu Linnavolikogu liige).

EL Regioonide Komitee võttis täna vastu arvamuse selle kohta, kuidas peaks kujundama Euroopa Liidus transpordiliike ning nende toimimiseks vajalikke võrgustikke tulevikus ning millised sotsiaalseid-, majanduslikke- ning keskkonnaaspekte tuleb sealjuures arvestada.  Regioonide Komitee nimel koostas arvamuse komitee Eesti delegatsiooni liige Väino Hallikmägi.

Regioonide Komitee rõhutab oma arvamuses, et tulevased transpordivõrgustikud peavad tagama hea juurdepääsu kõigile Euroopa piirkondadele, mis on üks olulisi eeldusi ELi territoriaalse ühtekuuluvuse kindlustamiseks ning millel on suur mõju sotsiaalse ja majandusliku integratsiooni süvendamises ja jätkusuutliku arengu tagamises. Transpordipoliitika realiseerimine vajab liikmesriikidelt rohkem poliitilist tahet ja toetust uuenduslikele transpordilahendustele.

Arvamuses juhib Regioonide Komitee tähelepanu sellele, et linnad on transpordivõrkude oluline ja lahutamatu osa, kuna linnad on transpordisõlmed, kus ristuvad eri transpordiliigid ning kus transporditeed tavaliselt algavad ja lõppevad. Seepärast tuleb linnatranspordile pöörata võrdväärset tähelepanu.

Hallikmägi lisas, et Eesti seisukohalt on oluline, et Regioonide Komitee pidas oluliseks suurendada raudteetranspordi konkurentsivõimet maanteega võrreldes ning pöörata suuremat tähelepanu raudteevõrgustiku arendamisele ning nende paremale integreeritusele. See on oluline nii Euroopa Liidu kliimaalaste eesmärkide saavutamisel kui ka Eesti majandusliku konkurentsivõime suurendamisel.

Kohalike ja piirkondlike lennujaamade elujõulisuse suurendamise toetamine tulevaste transpordisüsteemide arendamisel on oluline ka Eesti kontekstis, pidades silmas meie kohalike lennujaamade vähest konkurentsivõimet, rõhutas Hallikmägi.

Foto: http://img26.imageshack.us/img26/38/pic108i.jpg
 -- -- --

Regioonide Komitee on poliitiline kogu, mis võimaldab kohalikel ja piirkondlikel omavalitsustel väljendada oma seisukohti Euroopa Liidu südames.

Komitee loodi 1994. aastal selleks, et tegeleda kahe peamise küsimusega. Esiteks on mõistlik anda kohalikele ja piirkondlikele esindajatele võimalus kaasa rääkida ELi õigusaktide koostamisel, kuna ligi kolm neljandikku ELi õigusaktidest rakendatakse kohalikul ja piirkondlikul tasandil. Teiseks pani mõtlema asjaolu, et EL liikus täie hooga edasi, kuid selle kodanikud jäeti tahaplaanile. Üks viis selle lõhe ületamiseks oli kaasata kodanikele kõige lähemal asuv ning valitud esindajaid koondav valitsemistasand.

Eesti delegatsiooni liikmete poolt koostatud arvamused EL Regioonide Komitees:

CdR 68/2007, ECOS IV 015 Majandus- ja sotsiaalpoliitika komisjoni arvamus „Ühenduse töötervishoiu ja tööohutuse strateegia aastateks 2007–2012”, raportöör Uno Silberg.

CdR 22/2008 DEVE IV 024 Säästva arengu komisjoni arvamus „Euroopa Liidu integreeritud merenduspoliitika“, raportöör Saima Kalev.

CdR 84/2009 ECOS IV 034 Majandus- ja sotsiaalpoliitika komisjoni arvamus „Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondi loomine“ muutmine, raportöör Uno Silberg.

CdR 146/2009 COTER-IV-026 Territoriaalse ühtekuuluvuspoliitikakomisjoni arvamus “Transpordi jätkusuutlik tulevik: kuidas kujundada integreeritud, tehnoloogiapõhist ja kasutajasõbralikku transpordisüsteemi”, raportöör Väino Hallikmägi.

 

 

Lisainfo:

 

Kaimo Käärmann-Liive

EL Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni koordinaator

+372 556 17 995

 

Väino Hallikmägi

+372 566 52 801


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit