Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2008


Edukate piirkondade auhinnad 2008: head eeskujud Euroopale (Pärnu linn sai auhinna)
Print

Kolmapäeval, 19. novembril toimunud ametlikul tseremoonial kuulutati Regioonide Komitee peahoones välja 2008. aasta Euroopa edukate piirkondade võistluse võitjad. Teiste hulgas võitis auhinna ka Pärnu sotsiaalpoliitika-alane projekt „Taste of Europe”.

Sel aastal anti 14 auhinda: Smedjebacken (Rootsi), Tralee (Iirimaa), Larnaca (Küpros), Petroşani (Rumeenia), Calabria (Itaalia), Puglia (Itaalia), Helsingi (Soome), Bauska (Läti), Bir¸ai (Leedu), Nord-Pas de Calais (Prantsusmaa), Nordrhein-Westfalen (Saksamaa), Pärnu (Eesti), Steiermark (Austria), Isla (Malta). 

Võistlust korraldab ajakiri Regional Review koostöös Regioonide Komiteega.

Auhindu antakse 10 eri kategoorias ning võistluse eesmärk on leida ja tutvustada kogu ELi parimaid piirkondliku uuendustegevuse ja heade tavade algatusi, tõstes esile projekte, mis võivad olla eeskujuks teistele piirkondadele.

Auhinnatud projektid on järgmised.

Piirkonnad tahavad näidata ja tutvustada Euroopale seda, millega on nende oma piirkonnas edu saavutatud. Regioonide Komitee jääb alati partneriks piirkondadele ning meediale, pakkudes neile võimalust oma kogemusi ja seisukohti tutvustada.See ongi näide sellest, kuidas Euroopa saab olla käegakatsutav, kodanikele lähedal, kohe „ümber nurga”.See on oluline nii piirkondadele kui ka Euroopale, sest meie ees seisvad väljakutsed ei hooli halduslikest, kultuurilistest, poliitilistest, geograafilistest ega muudest piiridest,” selgitas kandidaatidele Regioonide Komitee president Luc Van den Brande.

9. juunist 1. augustini esitati kokku 250 ettepanekut ELi 26 liikmesriigist. ´üriisse kuulusid Euroopa Parlamendi regionaalarengu komisjoni liige ning parlamendi ajakirja toimetaja Catherine Stihler, Regioonide Komitee peasekretär Gerhard Stahl, ajakirja Regional Review toimetaja Chris Jones ning Euroopa Poliitika Keskuse tegevjuht Hans Martens. ´ürii koostas kandidaatide nimekirja ning Regioonide Komitee 580 täis- ja asendusliiget hääletasid projektide poolt, mis nende arvates väärisid tunnustust.

Täiendava teabe saamiseks auhindade kohta külastage veebilehte: www.theparliament.com/regionalchampions või võtke ühendust Rachel Hewett

Allikas:
http://cor.europa.eu/pages/PressTemplate.aspx?view=detail&id=6c30d7a2-7135-4ec7-a689-b32a29bbade5


24.11.2008

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit