Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2008


Omavalitsused tahavad lasteaedadele 2,5 miljardit
Print

TALLINN, 14. mai, BNS - Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas teatas kolmapäeval, et omavalitsused soovivad lasteaedade programmi kaudu ligi 2,5 miljardit krooni investeeringutoetusi.


"Osavõtt täiendavate lasteaiakohtade loomise programmist on rõõmustavalt aktiivne," ütles Lukas riigikogu infotunnis.

Minister nentis, et taotlusi tuli enam kui sajalt omavalitsuselt kõigist maakondadest. Esialgsete kokkuvõtete järgi on projekte ligi 200 ning nende kogumaksumus peaaegu 2,5 miljardit krooni.

Esialgsete andmete kohaselt moodustavad ligi poole taotluste summast Harjumaa omavalitsuste soovid. Ainuüksi Tallinn tahab lasteaedadesse investeerida üle poole miljardi ja soovib riigipoolset toetust 280 miljonit krooni.

Tallinnale järgneb Tartu, kes kavatseb lasteaedadesse investeerida 168 miljonit ja soovib riigilt ligi 65 miljoni krooni suurust toetust.

Suuri summasid kavandavad lasteaedadesse ka Rakvere ning Tallinna külje all asuvad Kiili, Jõelähtme ja Viimsi vald, kes soovivad toetust üle 20 miljoni krooni.

Lukas nentis, et on ka suhteliselt tagasihoidlike soovidega omavalitsusi, kes ootavad riigilt miljonist kroonist väiksemat toetust.

Minister lisas, et praegu on koostamisel hindamiskomisjon, kelle ülesanne on hinnata kõiki omavalitsustelt laekunud taotlusi. Komisjoni koostatud pingerea alusel paneb ministeerium kokku investeeringute kava, mille kinnitab valitsus.

Investeeringutoetusi lasteaedade ehitamiseks eraldab riik nelja aasta jooksul, tänavu on jagada 74 miljonit krooni.

Lasteaedade programmis plaanis riik lähema nelja aasta jooksul eraldada investeeringuteks 700 miljonit krooni ligikaudu 3800 uue lasteaiakoha loomiseks.

Programmi käivitamine sattus ministeeriumi teatel kahjuks majanduskasvu aeglustumise perioodile ning praegu koostamisel oleva riigi lisaeelarve eelnõus on lasteaedade programmi investeeringute tänavust osa vähendatud poole võrra.

Tänavu startis ka programmi "Igale lapsele lasteaiakoht!" esimene osa, kus omavalitsustele anti lasteaiaõpetajate palga konkurentsivõimeliseks muutmiseks 75 miljonit krooni toetust.

Riik toetas kõiki omavalitsusi, kus töötab lasteaed ja kus selle aasta alguseks oli lasteaiaõpetajate alampalk võrdne põhikooliõpetaja alampalgaga.

"Selle tulemusena suurenes paljude lasteaiaõpetaja palk mõnel pool lausa 40 protsendi võrra ja algatusega ei tulnud kaasa vaid 24 omavalitsust," ütles Lukas.

Tallinna toimetus, +372 610 8861, sise@bns.ee


15.05.2008

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit