Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > ELL-uudis (listi uudiskirjad)


24.01.08 Uudiskiri nr 56
Print


1. Linnade ja Valdade Päevad 2008 
2. ELL volikogu koosolek 22. jaanuaril
3. Eesti eluasemevaldkonna arengukava 2008-2013 heaks kiidetud 
4. Rahvusvaheline naabrite päev 27. mail
                
Linnade ja Valdade Päevad 27.-28. veebruar 2008
                
Kolmapäeval, 27. veebruaril algab Tallinnas, Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses kaks päeva kestev omavalitsuste aasta suurüritus Linnade ja Valdade Päevad.
                
Linnade ja Valdade Päevade raames toimuvad seminarid paljudes kohalikku elu käsitlevates valdkondades. Tänavu saab kahel päeval kuulda 13 teemaplokis üle saja ettekande avaliku sektori võtmeisikutelt, poliitikutelt ja eri valdkondade professionaalidelt.
                
Linnade ja Valdade Päevade idee käivitati neli aastat tagasi, ning sellest on kujunenud elav mõttevahetuskeskkond inimestele, kes tunnevad sügavamat huvi omavalitsuste hetkeseisu ja tuleviku vastu.
                
Linnade ja Valdade Päevade avamine toimub kell 10.00, millele järgnevad seminarid algusega kell 11.00.
                
Üritusele on kutsutud osalema kohalike omavalitsuste juhte ja ametnikke, poliitikuid, avaliku sektori  esindajaid, teadlasi ja ettevõtjaid.
                
Linnade ja Valdade Päevade kava, registreerimisvormi ja muu korraldusliku info leiate aadressilt:  www.linnadvallad.com 
                
Kohtumiseni! 

ELL volikogu koosolek 22. jaanuaril 2008.a.

ELL volikogu koosolekul esines haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, kes selgitas oma ettekandes riigi ja omavalitsuste koostöö tähtsust hariduselu korraldamisel. Samuti selgitas ta, et kui aastaks 2011 soovitakse jõuda nooremõpetaja alampalgamäära tõstmisega vähemalt keskmise palgani, siis palgatõus 20% aastas seda ei taga, kui lähtuda keskmise palga kasvu tänastest prognoosidest. Sellest tulenevalt on minister teinud ettepaneku tõsta palku 22%.

Järgnenud arutelus küsiti ministri käest, miks on sellise ettepanekuga välja tuldud peale riigieelarve vastuvõtmist, samuti seda, miks valitsuse määruse "Munitsipaalkoolide õpetajate ametijärkude palga alammäärade kehtestamine" eelnõus
(http://eoigus.just.ee/?act=6&subact=1&OTSIDOC_W=207732) on klassijuhatajate lisatasu igas kooliastmes 10% ning õpetajale tasu määramises pole kvalifikatsioonile enam viidatud

Minister selgitas, et tema eesmärgiks on ära hoida haridustöötajate aktsioonid, klassijuhatajatele on ministeerimi andmete kohaselt tegelikkuses lisatasu makstud 10% igas kooliastmes ning kvalifikatsiooni puudumine ei takista omavalitsusel palka diferentseerida, sest see on kohapealne otsus ning selles osas määrus ettekirjutusi ei tee.

ELL volikogu otsustas valitsuse määruse eelnõud mitte kooskõlastada. Määruse eelnõus esitatud ettepanekute elluviimiseks puudub omavalitsustel piisav rahaline kate. Eesti Linnade Liidu volikogu lähtus Valitsuskomisjoni ja Omavalitsusliitude Koostöökogu 2008. aasta eelarveläbirääkimiste 19.09.2007 allkirjastatud lõpp-protokollis (http://portaal.ell.ee/10671) esitatud Valitsuskomisjoni seisukohast, mille kohaselt 2008. aasta riigieelarve projektis taotleb Haridus-ja Teadusministeerium üldhariduskoolide õpetajate palgavahendite kasvu, mis võimaldab tõsta õpetajate palga alammäärasid 20 %.

Lisaks kinnitas volikogu ELL tegevuskava 2008. aastaks, mis lähipäevil on kättesaadav aadressil http://www.ell.ee/volikogu   

Eesti eluasemevaldkonna arengukava 2008-2013 heaks kiidetud
                
"Eesti eluasemevaldkonna arengukava aastateks 2008-2013" ning selle rakendusplaan aastaks 2008 leidsid 17. jaanuari Vabariigi Valitsuse istungil valitsuse poolt heakskiidu. Arengukava on leitav aadressil: http://www.mkm.ee/index.php?id=1733

27. mail tähistatakse rahvusvahelist naabrite päeva (naabrite pidustus)

2006. a. tähistati rahvusvahelist naabrite päeva Viljandis ja Pärnus, 2007. a. Pärnus.

Sel päeval korraldatakse üritusi, mis arendavad ühtekuuluvust, tugevdavad naabruskonda ja üksmeelt. Väga tihti korraldatakse sel päeval naabruskonnas kontserte ning valmistatakse koos toitu või kaetakse suur ühine söögilaud.

Naabrite päeva idee sündis 1990dal aastal Pariisis; 2007.aastal tähistati naabrite päeva rohkem kui 700 Euroopa linnas. Ka kõik Eesti linnad ja vallad on oodatud selle päevaga ühinema.

Kui soovite lisainfot ja/või ideid päeva korraldamise kohta, võite ühendust võtta Euroopa Kohaliku Solidaarsuse Foorumi esindajaga - Sylvie Le Moal (sylvie.lemoal[ät]european-neighbours-day.com).

Lähitulevikus peaks uuenema Foorumi koduleht ning sinna tulema ka inglisekeelne info: http://www.european-neighbours-day.eu/

Pärnu varasemate aastate kogemust on nõus jagama Pärnu linna välissuhete nõunik Anu Juurma-Saks (tel. 444 8226, e-post anu.juurma-saks[ät]lv.parnu.ee)

24.01.2008

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit