Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2008


Kiisler seadis üheks peaeesmärgiks tasakaalustatud arengu
Print

TALLINN, 23. jaanuar, BNS - Kolmapäeval riigikogus ametivande andnud uus regionaalminister Siim-Valmar Kiisler seadis üheks oma peaeesmärgiks tasakaalustatud arengu.

Kiisler ütles pärast ametivande andmist ajakirjanikele, et peab uues ametis oma põhilisteks teemadeks tasakaalustatud arengut, e-riiki, kodanikuühiskonda ja planeerimisvaldkonda, millele tuleb pöörata võrdselt palju tähelepanu.

E-riigi arendamiseks on Kiisleri sõnul palju olulist juba tehtud ning paljud elektroonilised lahendused valmis. "Kuid kui armastatakse rääkida, et riik on inimestest kaugel, siis tegelikult on tavainimestest veel väga kaugel ka e-riik," lisas ta.

Kiisler möönis, et regionaalministril üksi on olukorda parandada keeruline ja seetõttu tuleb teha koostööd teiste ministeeriumidega, et suunata olemasolevad rahalised vahendid õigetesse projektidesse.

Kodanikuühiskonna edendamisel tuleks tema hinnangul paremini läbi mõelda, mis eesmärgil kolmanda sektori organisatsioone toetada, et muuta ka selles valdkonnas tehtav töö efektiivsemaks ja paremini mõõdetavaks.

Kiisler ei soovinud hinnata eelmise regionaalministri Vallo Reimaa tööd, öeldes vaid, et tema meelest jäi väga palju isikliku suhtlemise, koostöövõime ja asjade selgitamise taha. "Ja see tõi tulemuse, et tulemust ei olnud," lisas ta.

Kiisler nentis, et selliselt emotsionaalselt foonilt on alati keeruline uut ametit üle võtta, kuid ta lubas anda endast parima. Ta avaldas lootust, et suudab pinged kõigi osaliste vahel kiiresti siluda ja tagada inimestele töörahu.

President Toomas Hendrik Ilves nimetas Kiisleri regionaalministriks teisipäeval, vabastades ühtlasi ametist seni sel kohal töötanud Reimaa.

Tallinna toimetus, +372 610 8810, sise@bns.ee


24.01.2008

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit