Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2008


MTA sulges kolme omavalitsuse ligipääsu registrile
Print

TALLINN, 10. jaanuar, BNS - Maksuhaldur peatas kokkuleppe rikkumise tõttu Maardu linnavalitsuse ning Vändra ja Ruhnu vallavalitsuse elektroonilise ligipääsu maksukohustuslaste registri andmetele.

Maksu- ja tolliametil (MTA) on kohalike omavalitsustega sõlmitud lepingud, millega on omavalitsuste volitatud töötajatele antud juurdepääs infole isikute sissetulekute kohta. Loa tingimus on, et valla- või linnavalitsus kasutab infot seoses füüsilisele isikule toetuse määramise või muu materiaalse abi osutamisega.

Seda e-teenust pakub MTA omavalitsustele alates 2007. aasta augustist.

MTA peadirektori Enriko Aava sõnul oli rutiinse kontrolli käigus mitme omavalitsuse puhul tekkinud kahtlus andmete väärkasutuses.

Novembris korraldas ameti sisekontrolli osakond kontrolli, mille tulemusena tuvastati viie kohaliku omavalitsuse osas isikuandmete väärkasutamine.

"Kuna kolm omavalitsust - Maardu linnavalitsus, Vändra vallavalitsus ja Ruhnu vallavalitsus - ei ole maksuhalduriga sõlmitud lepingust kinni pidanud, oleme sunnitud internetipõhise ligipääsu maksukohustuslaste registrile nendele omavalitsustele sulgema," nentis Aav.

Peadirektori sõnul on ameti jaoks äärmiselt oluline, et klientide isikuandmed oleksid kaitstud, seepärast suhtub amet võimalikesse maksusaladuse rikkumistesse ülima tõsidusega.

Aav lisas, et pisteliste kontrollidega jätkab amet ka edaspidi.

Omavalitsuste ja ameti lepingud sisaldavad punkti, mille kohaselt on maksuhalduril õigus saada omavalitsustelt igakülgset informatsiooni kokkulepet puudutavates küsimustes. Lepinguis on ka punkt, mis annab ametile õiguse katkestada otsekohe juurdepääs maksukohustuslaste registrile, kui juurdepääsu kasutaja ehk omavalitsus kuritarvitab kokkuleppega antud õigusi.

"Eespool mainitud omavalitsused ei ole kahtluste tekkimisel maksuhalduri märgukirjadele reageerinud või ei ole rakendanud piisavaid meetmeid andmete õiguspärase kasutamise tagamiseks," täpsustas Aav.

Maksukorralduse seaduse kohaselt võib maksuhaldur avaldada maksusaladust sisaldavat teavet valla- või linnavalitsusele seoses füüsilisele isikule toetuse määramise või muu materiaalse abi osutamisega. Sellel juhul laieneb valla- või linnavalitsuse ametnikele seaduses sätestatud maksusaladuse kaitse kohustus.

Tallinna toimetus, +372 610 8861, sise@bns.ee

11.01.2008

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit