Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2007


Tartu Ülikool ja Eesti Linnade Liit sõlmisid koostööleppe
Print

Esmaspäeval, 15. oktoobril 2007 kirjutasid Tartu Ülikooli rektor professor Alar Karis ja Eesti Linnade Liidu (ELL) juhatuse esimees, Tartu linnapea Urmas Kruuse Tartu Raekojas alla koostöölepingule, mis sätestab ülikooli ja ELL liikmete vahelised koostöösuunad. 

Lepingus on erilisel kohal ülikooli potentsiaali rakendamine linnade arendustegevuses.  Leping sätestab ülikooli ja ELL-i koostöö linna- ja  regionaalpoliitika, avaliku halduse, keskkonnakaitse, infotehnoloogia ning sotsiaalpoliitika valdkondades.

TÜ rektori Alar Karise sõnul on antud leping Tartu Ülikooli jaoks oluline ülikooli missiooni kolmanda samba – ühiskonna teenimise seisukohalt. „Ülikool saab anda linnade ja omavalitsuste arengusse oma panuse rakendusuuringute läbiviimise, spetsialistide koolitamise, loengute ja seminaride korraldamise kaudu. Samuti osaleb ELL-i esindaja ülikooli regionaalnõukogu töös,“ ütles Karis.

Lepingu järgselt teostab ülikool ELL-i soovil erinevates valdkondades ekspertiise, konsulteerib ELL-i virtuaalse info edastamise ja audiovisuaalsete süsteemide loomise osas, valmistab ette avaliku halduse spetsialiste orienteeritusega teenistuseks kohalikes omavalitsustes ning korraldab vastavalt ELL-i tellimusele täiendkoolitusi. Samuti tutvustab ülikool infopäevade kaudu ELL-i liikmetele oma teadus- ja arendustegevust.

ELL omakorda pakub TÜ üliõpilastele kohaliku omavalitsuse tegevusvaldkonda käsitlevaid uurimisteemasid, tutvustab ülikoolile kõrgharidusega spetsialistide rakendusvõimalusi oma liikmete juures ning toetab vastastikuse huvitatuse põhimõttel üliõpilaste õppepraktika sooritamist ELL-i liikmete juures.

Leping sõlmiti eesmärgiga tihendada ja arendada Tartu Ülikooli koostöösidemeid Eesti Linnade Liidu ja selle liikmetega. Lepingu näol on tegemist raamleppega, täpsemad koostööplaanid pannakse paika ELL-i ja ülikooli igasügisestel läbirääkimistel.

Lisainfo: TÜ regionaaltegevuse peaspetsialist Jan Seepter, tel 737 6603, 526 2512

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja
tel 737 5683; 515 0184
anneli.maaring@ut.ee
http://www.ut.ee/yldinfo/press

15.10.2007

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit