Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2007


Regionaalminister Vallo Reimaa toetab Leipzigi Harta heakskiitmist
Print

Neljapäeval ja reedel, 24.- 25. mail, osaleb regionaalminister Vallo Reimaa Euroopa Liidu ministrite linnade arengu ja territoriaalse ühtekuuluvuse alasel mitteametlikul  kohtumisel Leipzigis, kus lepitakse kokku Leipzigi Harta üldistes linnade arengu poliitika põhimõtetes ja strateegias.

Vallo Reimaa esindab Leipzigis Eesti seisukohta, mis põhimõtteliselt toetab harta heakskiitmist, kuid Reimaa juhib siiski tähelepanu asjaolule, et liikmesriikide linnade probleemistik on väga mitmekesine sõltudes konkreetse liikmesriigi linnade arengustaadiumidest ja siseoludest.

„Mitmed hartas toodud põhimõtted on kantud pigem suurlinnade problemaatikast. Eesti linnade peamised väljakutsed tänasel päeval seonduvad aga esmajoones majandusarengu, ruumilise planeerimise ja valglinnastumisega,“ ütles Vallo Reimaa. Reimaa sõnul on hartas toodud sisuline kontseptsioon linnaprobleemide lahendamisel siiski igati positiivne ning muutub ka Eesti suhtes tulevikus ilmselt asjakohasemaks.

Leipzigi Harta peab andma uue tõuke säästvate linnade kujundamisele. Harta toetab oma sisult Euroopa Liidu Säästva Arengu Strateegiat ning rõhutab olulist põhimõtet, et kõik kolm säästva arengu printsiibi mõõdet – majanduslik areng, sotsiaalne tasakaal ja ühtekuuluvus ning keskkonna aspektidega arvestamine – peavad linnade arendamisel leidma võrdväärset arvestamist.

Lepizigis arutatakse ka Euroopa Liidu territoriaalse arengu agenda eelnõud, mille eesmärgiks on tugevdada regioonide territoriaalset sidusust. „Eesti toetab Euroopa Liidu territoriaalse arengu agenda heakskiitmist. Samas peab Eesti soovitavaks pöörata põhitähelepanu just nendele ruumilise arengu küsimustele, mille lahendamine nõuab liikmesriikide ühiseid jõupingutusi. Samuti tuleks senisest enam arvestada Euroopa Liidu erinevate piirkondade kultuuriliste, geograafiliste ja asustuse erinevustega,“ selgitas regionaalminister Vallo Reimaa Eesti seisukohta kõnealuse agenda suhtes.

Regionaalminister on seisukohal, et territoriaalse ühtekuuluvuse ning linna- ja maapiirkondade arenguvajaduste tugevam rõhutamine Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika raamistikus on väga oluline. „Tulevikus pöörame senisest oluliselt enam tähelepanu meie linnade spetsiifilistele arenguküsimustele nii struktuurifondide toetuste kui siseriiklike tegevuste puhul,“ lubas Reimaa.

Regionaalministrit saadavad visiidil siseministeeriumi rahvastiku ja regionaalala asekantsler Einike Uri ning planeeringute osakonna juhataja Jüri Lass.

Anna-Maria Veidemann
Pressinõunik


25.05.2007

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit