Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
    2018 Brüssel
    2017 Brüssel
    2016 Brüssel
    2015 Brüssel
    2014 Brüssel
    2013 Brüssel
    2012 Brüssel
    2011 Brüssel
    2010 Brüssel
    2009 Brüssel
    2008 Brüssel
    2007 Brüssel
    2006 Brüssel
    2005 Brüssel
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Brüsselist memod > 2007 Brüssel


2.-5. aprll 2007
Print

E-nädalakiri 10/2007

Sisukord:

1.Ümarlaud maapiirkondade rollist tuleviku Euroopas
2.CEMR`i ühtekuuluvuspoliitika töögrupi koosolek
3. Konverentsid, seminarid, muud

1.Ümarlaud maapiirkondade rollist tuleviku Euroopas

2.aprillil toimus Regioonide komitees ümarlaud, kus arutlusel oli maapiirkonade roll Euroopas ja samuti poliitikad, mis mõjutavad maapiirkondi. Tegemist oli projekti „A citizens`perspective on the roles for rural areas in tomorrow`s Europe” kokkuvõttega, mida rahastas muuhulgas nii Euroopa Komisjon kui Regioonide komitee.

Üritulsel olid kaasatud 10 regiooni Euroopast, uutest riikidest Slovakkia ja Ungari.Kokkuvõttes nähti väga olulisena noorte kaasamist poliitikate kujundamisse. Euroopa Liit peaks samuti põllumajandustoetustest eraldama teatud osa infrastruktuuri arendamisse (näiteks spordirajatised, haridus, teenused), mis teeks maapiirkonnad noortele atraktiivsemaks. Samuti hinnatakse kõrgelt võimalusi hea hariduse saamiseks  maapiirkondades, keskkonnakaitset (rohelised autod, taastuvenergia levik), ettevõtluse ja turismi toetamine, mis avab maapiirkondi kiiremaks arenguks.

Poliitikutelt oodatatakse paremat dialoogi Euroopa Liidu teemadel. Oma sõnavõtus rõhutas Regioonide komitee president M.Delebarre, et põllumajanduspoliitikatega tegelemine on oluline, sest kogu Euroopas on põllumajandustega tegelejaid 5%,  kogu rahvastik tarbib väheste poolt valmistatud toodangut.

Täiendav teave: www.citizenspanel.eu

2.CEMR`i ühtekuuluvuspoliitika töögrupi koosolek

12.aprillil oli Brüsselis CEMR`i ühtekuuluvuspoliitika töögrupi koosolek, mis toimus esmakordselt uues Euroopa linnade, omavalitsuste ja regioonide majas aadressil Square du Meeus 1.

Töögrupis soovitati pöörata kohalikul tasandil enam tähelepanu kohalikele ja regionaalsetele arengustrateegiatele, mitte liialt keskenduda struktuurfondide ja maapiirkondade programmidele. Tähtis on jagada vastavaid kogemusi omavalitsusliitudele. Soovituslik on liikmesriikide täiebdav toetus maapiirkondade arenguprogrammidesse.

Algatust on toetanud Euroopa Parlament, toetades finantsvahenditega 2007.a. eelarvet põllumajandusarengu osas.

CEMR planeerib korraldada järgmist ühtekuuluvuspoliitikat käsitlevat seminari 12-13.juunil 2007 koostöös Euroopa Parlamendi Urban-Housing intergrupiga ja keskenduda terroitoriaalse halduse ja maa-linna suhetele. Oluline on läbi vaadata maapiirkondade definitsioon, sest piirkonniti on mõiste sisu väga erinev.

CAP poliitikaga seonduvalt kerkib küsimus, kui kaua püüab Euroopa Liit kaitsta põllumajandust rahvusvahelise konkurentsi eest. Hetkel toetused ei ei vähenda territoriaalseid erinevusi ega taga vajalikku tasakaalu.

Konverentsid, seminarid, muud

  • 11.aprillil  tuleb Eestisse kahepäevasele visiidile hariduse, noorte ja kultuurivaldkonna eurovolinik Jan Figel´.Euroopa Komisjoni hariduse, noorte ja kultuurivaldkonna volinik Jan Figel´ saabub Eestisse kahepäevasele visiidile kolmapäeval 11. aprillil.

Visiidi raames kohtub volinik Eesti haridus- ja teadusministri Tõnis Lukase ning kultuuriministri Laine Jänesega. Volinik Figel´ esineb  sõnavõtuga Euroopa Liidu uute haridusprogrammide avakonverentsil "Uus hoog õppimisele!”.

  • Euroopa  Nõukogu Strabourgis korraldab 23.-24.aprillil sümpoosiumi e-demokraatiast, kus osalajaiks  avaliku sektiri, mittetulundusühingute, adeemiliste ringkondade, poliitiliste parteide ja rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad. Smpoosium on osalejatele tasuta. Ürituse programm leitav e-aadressilt: www.coe.int/democracy. Registreeerumine lõpeb teisipäeval, 12.aprillil.
  • Lõuna-Taani  European Office avab 13.juunil oma esinduse Lõuna-Taani majas aadressil Av. Palmerston 3, 1000 – Brussels 13.juunil. Avamisel osalen Taani suursaadik Belgias Claus Grube.

Koostas:

Anne-Ly Reimaa
Square De Meeûs 1,
B-1000 Bruxelles
e-post: annely.reimaa@ell.ee

05.04.2007


09.04.2007

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit