Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
    2018 Brüssel
    2017 Brüssel
    2016 Brüssel
    2015 Brüssel
    2014 Brüssel
    2013 Brüssel
    2012 Brüssel
    2011 Brüssel
    2010 Brüssel
    2009 Brüssel
    2008 Brüssel
    2007 Brüssel
    2006 Brüssel
    2005 Brüssel
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Brüsselist memod > 2007 Brüssel


26.-30. märts 2007
Print

E-nädalakiri 9/2007

Sisukord:

1. ELAN võrgustiku koosolek
2. Briti Nõukogu väljaande „The City of the Future” esitlus
3. Regioonide Komitee RELEX komisjoni koosolek koosolek
4. Regioonide komitee ECOS komisjoni koosolek
5. Konverentsid, seminarid, muud

1.ELAN võrgustiku koosolek

27.märtsil toimus ELAN võrgustiku koosolek Wales`i kohalike omavalitsuste liidu esinduses (Rond Point Schuman, 11, juhataja Aled Thomas).  Kohtumisel kritiseeriti Siim Kallase läbipaistvuse algatust lobbistide registreerimise kohta. Liitude esindajad on registreeritud Regioonide Komitees, arusaamatu on topelt registreerimise nõue.Kallase algatust nimetati provokatiivseks, millega seondub lisabürokraatia ja teatud segadus. 

Arutati lobby alast koostööd liitude ja CEMR`i vahel. Paljudel liitudel on parlamendis paremad kontaktid kui CEMR`il. Tihti kontaktid teatud valdkondades on liitude siseasi, mille kohta infot ei soovita välja anda. Kui kontakte ühiselt kasutada, siis peaks olema läbi räägitud ja arutataud kodukorrareeglid.

Marit Schweiker Norra liidust andis teada, et Norra riiklik ja KOV tasand on e-avalike hangete alal töötanud  välja väga hea lahendi. Kui liitudel on selle vastu huvi, võib ta vahendada kontakti ekspertidega Oslos.

Järgmine ELAN koosolek toimub 24.aprillil.

2. Briti Nõukogu väljaande „The City of the Future” esitlus

28.märtsil toimus Briti Nõukogu Brüsseli esinduses (Rue du Trone 108) väljaande „The City of the Future” esitlus. Väljaanne on projekti tulem, kus võrreldakse nelja inglise (Birmingham, Manchaster, Cardiff, Belfast) ja nelja hispaania (Barcelona, Valencia, Sevilla, Malaga) kogemusi multikultuurse linnakeskkonna arendamisel.

Esitlusel said sõna Barcelona ja Birminghami linnade esundajad. Hispaanias on palju migrante, linnade areng kiire. XXI sajandit nimetatakse linnade sajandiks. Näitena toodi uute kodanike kaardistamist, et jälgida nende elukeskkonda ja paiknemist linnaruumis. Näiteks Barcelonas on migrandid suhteliselt hajutatud, ei ela slummides.

Probleemide lahend võimalik vaid siis, kui immigrantidele luuakse võrdsed võimalused tööturul. Sotsiaalsed ja rahvuslikud pinged on tekkimas migrantide nn.teise lainega, kus palju kultuure, meedia on loonud negatiivse suhtumise. Tähtis on koostöö kogukondade liidrite ja põgenike organisatsioonidega, vajalik rahvusliku integratsioonistrateegia väljatöötamine.

3. Regioonide Komitee RELEX komisjoni koosolek koosolek

29.märtsil toimus Regioonide komitee välissuhete ja detsentraliseeritud koostöö komisjoni (RELEX) koosolek. Arutlusel olid Euroopa Liidu laienemisküsimused, Euroopa arengukonsensuse juhtimine, Regioonide komitee ja ÜRO arenguprogrammi koostöö tugevdamine ning Euroopa Liidu ja Ukraina sehted kohalikul ja piirkondlikul tasandil.

Regioonide komitee Horvaatia töörühm korraldab väljasõiduistungi Splitis 26.juunil ja Lääne-Balkani töörühm Vojvodina regioonis Novi Sadis 15.juunil 2007.

Lääne-Balkani riikides on endiselt probleeme poliitika- ja majandusvaldkondades, kodanikuühiskonnaga seonduvas. Elanikkond seevastu omistab suurt tähtsust viisasüsteemi lihtsustamisele ja soovib otsekontaktide edendamist tudengitele ja noortele töötajatele.

Suhetes Ukrainaga tuleks kasutada rohkem Euroopa välisabi programme – ENPI (naabrus- ja partnerlusinstrumenti) ning naaberriikide investeerimisfondi. Oluline on ka kohalike ja piirkondlike omavalitsuste partnerlus. Euroopa Liidu ja Ukraina rahvusvahelised suhted mõjutavad kõige rohkem vahetult Euroopa Liidu piiri ääres asuvaid Ukraina piirkondi.

Regioonide komiteed on kaasatud valimisvaatlusmissioonidele – Kosovo demokratiseerisprotessi jälgimine aastal 2000, Makedoonia Vabariik 2002.a., 2006- Mintenegro iseseisvuse rahvahääletus ja vamisvaatlus Gruusias.  Euroopa Liidu naabruspoliitika alla kuuluvad Al¸eeria, Armeenia, Aserbaid¸aan, Valgevene, Egiptus, Gruusia, Iisrael, Jordaania, Liibanon, Liibüa, Moldova, Maroko, Palestiina, Süüria, Tuneesia ja Ukraina.

RELEX pöörab tähelepanu uuele Põhjamõõtme poliitika raamistikule ja süvendab oma tegevust Musta mere piirkonna koostöö alal. Seoses Portugali eesistumisega 2007.a. teisel poolel kavandab komisjon üritust detsentraliseeritud koostöö ja naaberriikide poliitika tugevdamise alal.

Täiendav teave:
http://www.toad.cor.europa.eu/CORConvocation.aspx?body=relex-iv&date=29032007

3. Regioonide komitee ECOS komisjoni koosolek

30.märtsil toimus Regioonide Komitees ECOS (majandus ja sotsiaalpoliitika) komisjoni koosolek.

Regioonide komitee Eesti delegatsiooni liige Uno Silberg määrati komisjoni raportööriks teemal “Communication on Health and Security at the Workplace 2007-2012”.

Komisjon arutas Euroopa Komisjoni teatist “Euroopa demograafiline tulevik – kuidas teha väljakutsest võimalus?” (KOM(2006) 571 lõplik), ühenduse postiteenuste tulevikku, kohalike ja regionaalsete strateegiate tegureid arengu mõjutamisel ja migrantidest naiste olukorda Euroopa Liidus.

Euroopa peaks soosima demograafilisi uuendusi – lastevanematele mõeldud abistavaid teenuseid, tööaja parem korraldamine meestele ja naistele, lastega ja lasteta kodanikele pakutavate võimaluste ebavõrdsuse vähendamine. Raportöör Gerd Harms (Saksamaa, PES) juhtis tähelepanu, et üleeuroopalised demograafilised soondumised on piirkonniti väga erinevad. Tihti on võitjad Lääne-Euroopa ja kaotajad Ida-Euroopa piirkonnad. Siiserändajatele on muutunud atraktiivseks suure majanduskasvuga piirkonnad. Dokumendis toodud väljundud seoses eluea piknemisega peaks saama toetust struktuurfondidest, eriti kui arendamist vajab infrastruktuur.

Täiendav teave:
http://www.toad.cor.europa.eu/CORConvocation.aspx?body=ecos-iv&date=30032007

Konverentsid, seminarid, muud

  • 28.märtsil toimus uue liitude maja 4.korruse koosolek, kus arutati töökorraldusega seotud praktilisi küsimusi. Korrusel paikneva lobby-nurga mööbel saabub 1.maiks (tellijaks on Taani liit). Tellitud on diivanid, tugitoolid, väike laud ja vaip põrandale. Koristusteenust pakkuva firma palkab CEMR, selgusetu veel koristusaja pikkus ja kvaliteet. Korrusele paigutatakse ka veemahutid (tellijaks Islandi liit). Taanlaste algatusel toimuvad igal reedel hommikused korruse nõupidamised, nn. reedesed hommikusöögid, mis hea infovahetuseks.
  • 20.aprillil toimub Würzburgis Saksamaal Regioonide Komitee juhatuse 100. töökoosolek. Koosolekul toimub ümaralaud teemal „Siseturg versus Euroopa Sotsiaalmudel”, kus osalevad Bavaaria liidumaa esindajad, Wroclavi linnapea, Leicestershire regioonaalse valitsuse ja Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi esindajad. Arutletakse teemadel linnade innovatsioon, konkurentsivõime, Euroopa globaliseeruvas maailmas. 
  • 22.juunil toimub Potsdamis, Saksamaal koostöös Regioonide Komitee ja Brandenburgi liidumaaga konverents „Demograafiline muutus Euroopa kui regionaalne väljakutse” Tegemist on neljanda Brandenburgi demograafia alase konverentsiga.
  • Kagu-Soome ja Peterburi regiooni esindus Brüsselis aadressil Rue de Toulouse 35/L
    1040 Brussels  on töötanud pikka aega INTERREG projektina. Hetkel on arutlusel esinduse sulgemise küsimus 2007. aasta lõpul, kuna Kagu-Soome omavalitsusühendus planeerib esinduste avamist Tallinnas ja Peteburis. Esinduse koduleht:  http://www.finrusoffice.net
  • Ettevalmistamisel on enrgiasäästu alane infopäev Brüsselis, mis leiab aset Euroopa Komisjonis 19.aprillil. Osalema on oodatud 600 inimest. Registreerumine on võimalik aadressil : http://ec.europa.eu/energy/intelligent/events/infodays_en.htm
  • NEEBOR võrgustiku aastakonverents toimub selle aasta septembris Poolas, Elblagi linnas. Eeldatakse eurovolinik Danuta Hübneri osavõttu, mis seni kinnitamata.
  • Balti mere informaalne grupp (IBSG) Brüsselis planeerib taas ellu äratada suvise vastuvõtu traditsiooni, et tähistada jaanipäeva saabumist koos koostööpartneritega. Selle suve vastuvõtt toimub 19.juunil Hansa Office`s aadressil Avenue Palmerston 20. Kohale oodatakse pea 200 külalist. Vastuvõtu kulud kaetakse osalevate esinduste poolt, plaanitav eelarve on 7000 EUR. Kontakt: Suvi Tuhkanen (suvi.tuhkanen@lapland-oulu.fi) ja Seppo Heikkilä (seppo.heikkila@lapland-oulu.fi).

 

Koostas:

Anne-Ly Reimaa
Square De Meeûs 1,
B-1000 Bruxelles
e-post: annely.reimaa@ell.ee

30.03.2007


03.04.2007

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit