Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > ELL-uudis (listi uudiskirjad)


27.02.07 Uudiskiri nr 48
Print

Linnade ja Valdade Päevadest
 
14.-15. veebruaril toimunud Linnade ja Valdade Päevi külastas kahel päeval kokku üle 1100 inimese.
 
Veel statistikat:
Teemasid: 16
Kahel päeval esinejaid ja moderaatoreid: 157
Kuulajaid kahel päeval:  980
Ettevõtteid stendidega:  18 

Esinejate slaidikavad on kättesaadavad http://portaal.ell.ee/10236


Halinga vald on Linnade Liidu liige

Halinga vald on Elvas toimunud Eesti Linnade Liidu (ELL) juhatuse koosoleku otsusega alates 23. jaanuarist liidu vastne liige. Linnade Liidus
on peale Halinga liitumist 47 liiget - kõik 33 Eesti linna, lisaks 13 valda ja 1 alev, mis hõlmab kokku 953 048 elanikku (rahvastikuregister 01.01.2007), s.t 70% Eesti elanikkonnast


Valitsus kiitis 22.02 istungil heaks avalikult kasutatavate kohalike teede ja munitsipaalkoolide investeeringuteks eraldatud raha jaotuse omavalitsusüksuste lõikes 2007. aastal.

1) Kohalike teede investeeringuteks ette nähtud raha jaotati 2007. aastal omavalitsusüksuste vahel kohalike teede pikkuse alusel lähtudes sellest, et koefitsent maanteede puhul on 1 ning tänavatel 5. 

2) Samuti kiitis valitsus heaks 15. veebruari valitsuse istungile rahandusministri poolt esitatud määruse, mis käsitles “2007. aasta riigieelarve seaduses” kohaliku omavalitsuse üksustele munitsipaalkoolide investeeringuteks määratud eraldiste jaotust.

Hariduskulude investeeriungutoetused jaotati lähtudes õpilaste arvust ja omavalitsustele kehtestatud koefitsientidest.

---

Taustainfoks: Eesti Linnade Liit ei kooskõlastanud samal kujul esitatud eelnõud hariduskulude investeeriungutoetuste jaotamiseks. Vastukirjas märgiti: 

Vabariigi Valitsuse ministeeriumidevahelise komisjoni ja Omavalitsusliitude Koostöökogu delegatsiooni ja Omavalitsusliitude Koostöökogu delegatsiooni läbirääkimiste lõpp-protokollis 2007. aasta riigieelarve kohta on osas üldharidus fikseeritud poolte vahel järgmine kokkulepe:

 “4. Hariduskulude investeeringukomponent sätestatakse Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses. Investeeringukomponendi jaotamise aluseks on õpilaste arv kohaliku omavalitsusüksuse üldhariduskoolides.”

Eesti Linnade Liit on seisukohal, et täiendavaks kooskõlastamiseks esitatud eelnõus on taganetud  2006. aasta  26. septembril Vabariigi Valitsuse  ministeeriumide-vahelise komisjoni esimehe Jaan Õunapuu, Eesti Linnade Liidu juhatuse esimehe Margus Lepiku ning Eesti Maaomavalitsuste Liidu esimehe Kurmet Müürsepa poolt allakirjutatud läbirääkimiste lõpp-protokollis fikseeritud kokkulepetest ning Eesti Linnade Liit ei saa selle pinnal kujunevat pretsedenti toetada.


EL Regioonide Komitee 68. täiskogu istungist (13.-14. veebruar)

Kohtumisel Regioonide Komitee presidendi ja riiklike delegatsioonide esindajate vahel 14. veebruaril oli üheks teemaks Regioonide Komitee suhted EL Nõukoguga. 

Eesti riikliku delegatsiooni nimel võttis sõna Uno Silberg, kes oma lühikeses sõnavõtus rõhutas, et suhted EL Nõukoguga põhinevad eelkõige riiklike delegatsioonide suhtlusel (suhted ministeeriumitega koduriigis ning Alalise Esindusega EL Juures) ning Regioonide Komitee ei saa olla siin aseaineks, kuid võib neid kontakte täiendada. Sellest tulenevalt peab Regioonide Komitee tulevikus rohkem kaaluma, milline roll on komitee töö korraldamisel poliitilistel fraktsioonidel, kes aitavad elavdada suhtlust EL Parlamendiga (vastavate poliitiliste fraktsioonidega) ning rahvusdelegatsioonidel kui kanalil EL Nõukogu suunal.


Uudislistiga liituda saab aadressil: ell-uudis-subscribe@lists.ell.ee,
listist lahkumiseks saatke kiri: ell-uudis-unsubscribe@lists.ell.ee.
Probleemide puhul võite ka kirjutada otse: kaimo@ell.ee.
Vanu uudiskirju saab lugeda aadressilt: http://portaal.ell.ee/3777.27.02.2007

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit