Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2007


Ansip: apoliitilist eelarvet ei ole olemas
Print

TALLINN, 1. veebruar, BNS - Peaminister Andrus Ansipi sõnul ei jaganud võimuparteid ja opositsioon erinevalt ajakirjanduses väidetust laiali mitte 202 miljonit, vaid 76 miljardit krooni ning apoliitilist riigieelarvet ei ole olemas.


Ansipi sõnul ei saa ta täpselt aru, milles mõned ajakirjandusväljaanded omavalitsustele eraldatud 202 miljoni krooni jagamisest kirjutades erakondi süüdistavad.

"Kui keegi suudaks välja mõelda, kuidas riigieelarve oleks apoliitiline, siis ta pälviks veel suurema autasu, kui seda on Nobeli preemia. Eelarve on kõige poliitilisem dokument üldse, mis aasta jooksul riigikogust läbi käib," ütles Ansip neljapäeval valitsuse pressikonverentsil.

Ansipi sõnul ei vasta tõele jutud, et erinevate objektide vahel jagatud 202 miljonit krooni on võetud pensionireservist.

"Tule taevas appi! Pensionireservist ei saa keegi midagi võtta lasteaia, koolimaja või tuletõrjedepoo remontimiseks. See on seadusevastane, midagi niisugust ei ole toimunud," lausus peaminister.

Tema sõnul on praegune valitsus ainus valitsus, kes on eraldanud pensionireservi raha, mille ta oleks võinud kulutada ükskõik milleks muuks.

Ansipi sõnul oli mullu pensionireservi jääk 530-540 miljonit krooni ja 2005. aastal 450 miljonit krooni ning seda raha ei ole valitsusel võimalust millekski muuks kasutada. Lisaks eraldas praegune valitsus 2005. aastal pensionireservi 1,8 miljardit ja möödunud aastal veel umbes kaks miljardit krooni.

"See valitsus on eraldanud pensionreservi 3,8 miljardit krooni, mida ta oleks võinud kasutada ükskõik milleks. Ükski valitsus ei ole midagi sellist varem teinud. Jutud sellest, et valitsus on midagi pensionireservist ära võtnud, on täielik absurd," kinnitas ta.

Ansip möönis, et pensionireservi eraldatud raha hulk oleks võinud olla veelgi suurem, kuid jutud sellest, et raha on mööda ilma laiali loobitud, on täiesti vastutustundetud.

"Ma ei usu, et need lasteaiad ja muuseumid, kes on raha saanud, tunneksid, et raha on läinud mööda ilma laiali," ütles Ansip.

Valitsusjuhi sõnul on täielik vale jutt, et riigikogu liikmed on laialijagamiseks raha saanud.

"Iseasi on see, kui mõni vastutustundetud poliitik läheb ja hakkab maksumaksja raha eest välja kirjutatud tšekki üle andma. Kui ta tahab avalikult tšekke ulatada, siis võtku raha oma arvelt. Kõik Eestis, mis kusagil head tehakse, midagi ehitatakse, tuleb maksumaksja raha arvelt," märkis Ansip.

Postimees kirjutas neljapäeval, et võimuparteid ja riigikogu opositsioon jagasid valimiste eel ühiselt laiali 202 miljonit krooni, lõviosa jagasid koalitsioonierakonnad.

Keskerakondlasest riigikogu liige Heimar Lenk kinkis Räpina laste tantsukoolile 50.000-kroonise ja pensionäride seltsile 100.000-kroonise sümboolse rahatšeki. Lengi lubatud raha pärineb kohalikele omavalitsustele jagamiseks mõeldud 202 miljonist kroonist, mis lisati selle aasta riigieelarvesse kolmandal lugemisel.

Tallinna toimetus, +372 610 8862, sise@bns.ee


02.02.2007

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit